Użycie folii zabezpieczającej w biurze

Folie zabezpieczające do szyb – zastosowanie i atesty

Zastanawiasz się, kiedy warto zainstalować folię zabezpieczającą? Folia zabezpieczająca przyda się wszędzie tam, gdzie jest ryzyko pęknięcia szyby i zranienia się odłamkami.

W skrajnych przypadkach, folia zabezpieczająca jest niezbędna, kiedy zagrożenie, że okno się zbije i wypadnie przez nie człowiek jest duże.

Jak testuje się folie zabezpieczające?

Niektórzy myślą, że każda folia antywłamaniowa jest też folią zabezpieczającą. Nie do końca. To, że folia antywłamaniowa ma atest P1A, nie oznacza że jest jednocześnie folią zabezpieczającą. Może tak być, ale należy przeprowadzić inny test, który to potwierdzi.

Test polega na tym, że w szybę oklejoną folią bezpieczną uderza się ciałem miękkim o wadzie 50 kilogramów. Ma ono imitować uderzenie w szybę przez człowieka. Wykonuje się kilka uderzeń o różnej sile. Chodzi o to, żeby imitować niezamierzone uderzenie w szybę. Kiedy testuje się folię antywłamaniową, imituje się zamierzone uderzenie w szybę. Jak podczas włamania.

Atest, który przyznaje się folii zabezpieczającej, która przejdzie test to 3B3, 2B2 lub 1B1 (najwyższa klasa).

Dodatkowo folie bezpieczne posiadają atesty HACCP. Czyli nadają się do stosowania w przemyśle spożywczym.

Gdzie stosuje się folię zabezpieczającą?

Folię bezpieczną stosuje się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, np. szkoły, przedszkola, urzędy, przeszklenia w biurach i w przemyśle spożywczym, żeby odłamki szkła pod żadnym pozorem nie dostały się do żywności, np. w piekarniach, fabrykach produkujących żywność.