Folia przeciwsłoneczna do domu

Folia przeciwsłoneczna do domu

Kiedy kontaktują się z nami klienci, jednym z pytań, które zadają najczęściej jest: czy instalacja folii przeciwsłonecznej nie sprawi, że w domu będzie za ciemno?

Odpowiadamy prawniczym żargonem: to zależy.

Jest wiele rodzajów folii przeciwsłonecznych, od bardzo ciemnych, po tak jasne, że właściwie nie widać ich na oknie.

Wyjaśnimy Wam co bierzemy pod uwagę przy wyborze folii okiennej, żeby zapewnić jak najlepszy efekt.

Rodzaje folii

Zanim przejdziemy do omówienia czynników, które bierzemy pod uwagę przy doborze folii przeciwsłonecznej do domu lub mieszkania, musimy wspomnieć o tym, jakie są rodzaje folii przeciwsłonecznych.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych do domu

Folie przeciwsłoneczne mogą być jasne – takie, które są praktycznie niewidoczne na oknie, ale sprawiają, że pomieszczenie znacznie słabiej się nagrzewa.

Folie ciemne, jak sama nazwa wskazuje, bardziej zaciemniają pomieszczenie. Jednak jednocześnie mocniej niż folie jasne redukują nagrzewanie pokoju.

Jak zatem osiągnąć najlepszy kompromis jakości, efektu i ceny? Jakie czynniki bierzemy pod uwagę, kiedy dobieramy folię przeciwsłoneczną dla klienta?

Rodzaj pomieszczenia

Jaka folia przeciwsłoneczna do domu?

Pierwszą rzeczą, o którą zawsze pytamy: w jakim pomieszczeniu chcesz zamontować folię przeciwsłoneczną?

Jeśli jest to pokój dzienny, gabinet, pokój dziecięcy, czy jakiekolwiek inne pomieszczenie, w którym spędza się dużo czasu w ciągu dnia – rekomendujemy folie jasne. Dzięki temu w pomieszczeniu wciąż będzie jasno, ale będzie się mniej nagrzewać.

Jeśli jest to sypialnia lub inny pokój, z którego korzystasz rzadko – lepiej zamontować folię ciemniejszą. Pomieszczenie będzie się nagrzewać znacznie mniej, a ty nie poczujesz dyskomfortu w związku z tym, że będzie tam nieco mniej światła.

Usytuowanie względem stron świata

Jaka folia przeciwsłoneczna do mieszkania?

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, od której strony świata znajduje się pomieszczenie.

Jeśli od zachodu, lepsza będzie ciemniejsza folia.

Od wschodu, warto zamontować jaśniejszą folię.

Jeśli pokój jest od południa, wtedy dużo zależy od tego, jakie to pomieszczenie. Sprawdzi się tu zarówno folia ciemniejsza jak i jaśniejsza.

W pomieszczeniu, którego okna wychodzą na północ, nie ma sensu instalować folii przeciwsłonecznej. Chyba, że chcesz zachować jednolity kolor wszystkich okien w swoim domu.

Stosunek powierzchni okna do powierzchni pomieszczenia

Jaka folia przeciwsłoneczna do domu?

Przy doborze folii, bierzemy pod uwagę stosunek powierzchni okna do powierzchni pomieszczenia. Co to oznacza i jak je liczyć? Dzielimy powierzchnię okna przez powierzchnię pokoju. Najlepiej pokazać to na przykładzie.

Jeśli okno ma 1 m² a pokój 8 m², to stosunek wynosi 1:8. W takim wypadku zamontowanie folii ciemnej spowodowałoby, że w pomieszczeniu byłoby zbyt ciemno. Instalujemy jasną folię.

Jeśli okno ma 5 m² , a pokój 15 m² , to stosunek wynosi 1:3. Wtedy instalacja ciemnej folii nie będzie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców, bo będzie wystarczająco jasno.

Gwarancja

Kiedy dobieramy folię, pytamy o budżet. Droższe folie, takie jak 3M Prestige 70ex lub 40ex mają bardzo długą gwarancję, aż 10 lat, przy aplikacji pionowej. Pozostałe folie przeciwsłoneczne mają 5 lat gwarancji.

Dobierając folię, analizujemy wszystkie wyżej wspomniane czynniki i proponujemy Ci folię, która idealnie spełni Twoje potrzeby.

Jeśli nie wiesz, czy folia przeciwsłoneczna to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub chciałbyś zobaczyć próbki – skontaktuj się z nami, bardzo chętnie pomożemy.